„Поморие“ открадна точка от „Черноморец“ в Балчик

ОФК Поморие

ОФК „Поморие“ завърши наравно 1:1 като гост на „Черноморец“ в град Балчик в морското дерби на 27-мия кръг от първенството на Втора професионална лига.

Срещата протече равностойно, като през I-ото полувреме гостите владееха повече топката, но за сметка на това домакините бяха много бързи при развитие на контраатаките към вратата на „Поморие“. Резултатът бе открит първо от „Черноморец“ (Балчик) в 50-ата минута с красив гол на голмайстора им Владислав Мирчев.

Поморийци реагираха като ужилени, пренесоха играта пред вратата на домакините и след красива комбинация Християн Казаков възстанови равенството. До края на срещата и двата отбора организираха добри атаки, но до нов гол не се стигна.

Следваща среща отборът на ОФК „Поморие“ играе като домакин на градския стадион в Несебър с отбора на ОФК „Несебър“. Мачът е на 5 май (събота) от 18:00 часа.