„Поморие“ спечели сладка победа и взе важни 3 точки в битката за оцеляване

ОФК Поморие

Отборът на ОФК „Поморие“ завоюва ценна победа от 2:1 срещу състава на „Марица“ /Пд/в мач, който се игра на градския стадион в Несебър.

Срещата започна двуостро, като домакините от „Поморие“ успяха да открият в 17-ата минута след попадение на Ахмед Ахмедов. Той се възползва от липсата на концентрация на „Марица“ и изведе отбора си напред. Само 8 минути по-късно обаче гостите изравниха след попадение на Гюзелев. Този гол като че ли повлия психически на поморийци, което донякъде разстрои играта на тима.

През второто полувреме обаче домакините тръгнаха смело в атака, направените смени освежиха играта и дадоха повече острота в нападението. Последните минути голът висеше на косъм, но все нещо не достигаше топката да премине голлинията на „Марица“. В самия край на мача Живко Петков донесе победата, реализирайки се след центриране на Бекир Расим.

По този начин ОФК „Поморие“ спечели много важни 3 точки в битката за оцеляване във Втория ешелон.

В следващата си среща поморийци гостуват на софийския „Локомотив“. Мачът е на 19 април /четвъртък/ от 17:00 часа.