Няма спасение за „Нефтохимик“ в професионалния футбол – „Черноморец“ го прати при аматьорите

Нефтохимик2

„Нефтохимик“ падна при гостуването си на „Черноморец“ (Балчик) с 2:1. По този начин „шейховете“ със сигурност ще играят при аматьорите от следващия футболен сезон. След този кръг тимът твърдо заема последното място във Втора лига с актив от 7 точки.

Според пресцентъра на „Нефтохимик“ днешната среща е била равностойна с повече битка в средата на терена. В състава на бургазлии са липсвали две от най-опитните им попълнения – Цветомир Цонков и капитанът на тима Станислав Жеков.

Домакините са повели в 30-та минута, след като центриране от фланга на Владислав Мирчев е засечено от Васил Калоянов във вратата на „Нефтохимик“. Малко след това „шейховете“ са имали възможност да изравнят. Стивън Славков е центрирал отдясно и Даниел Стоянов е стрелял в обратния ъгъл, но вратарят на домакините Християн Христов е успял да избие топката в корнер.

В 70-та минута домакините са отбелязали и второто си попадение. След още пет минути игра гостите са намалили резултата. За 1:2 се е разписал влезлият като резерва Виктор Янев. Той е засякъл с глава центриране на Даниел Стоянов. В последната минута на двубоя Цветан Филипов е имал възможност да изравни резултата. Негов шут от границата на наказателното поле е пратил топката над напречната греда.

В следващия кръг на Втора лига предстои морско дерби. „Нефтохимик“ посреща на стадиона в Българово отбора на „Несебър“ в сряда от 17:00 ч.