В титаничен сблъсък „Нефтохимик 2010“ победи ЦСКА в първия мач от битката за титлата (СНИМКИ)

нефто-цска-7

„Нефтохимик 2010“ успя да надделее срещу ЦСКА с 3:1 гейма в първия мач от финалния сблъсък за шампионската титла в Суперлигата по волейбол. Победата не дойде никак лесно, двата отбора предложиха титаничен двубой, изпъстрен с обрати и поделено надмощие.

Още първия гейм бе много оспорван. Бургазлии повеждаха на няколко пъти с две точки, но гостите от София успяваха да изравняват резултата. Развръзката дойде в края на гейма, когато при 24:23 атаката на ЦСКА излезе в аут и „Нефтохимик“ спечели.

Най-безпроблемна за домакините беше втората част на мача. Бургаският тим поведе още от началото и благодарение на силен сервис и блокада успя да я финализира при 25:17.

При 2:0 гейма вече почти всички в залата сигурно смятаха, че „Нефтохимик“ ще спечели без проблеми срещата. Не така обаче мислиха „армейците“. ЦСКА владееше инициативата, поведе с 5 точки при 21:16 и логично взе гейма с 25:22.

Най-драматична беше четвъртата част на срещата. Понесен на крилете на вдъхновението от третия гейм, ЦСКА поведе още в началото и поддържаше преднина от 4-5 точки почти до края. Когато всички си мислиха, че ще гледат пети гейм, бургазлии объркаха сметките на столичани. Столичани имаха златна възможност да спечелят гейма при 24:21, но домакините спасиха и трите точки и дори изравниха. Тогава мачът навлезе във фаза точка за точка. Накрая Валентин Братоев направи два аса и успя да донесе победата на своя отбор с 29:27.

Трябва да се отбележи, че обратът до голяма степен се дължеше и на неистовата подкрепа на публиката, изпълнила до краен предел зала „Младост“. Сред зрителите беше дори и кметът Димитър Николов. Гостите също имаха агитка от столицата, която ги подкрепяше през целия мач и дори на моменти заглушаваше превъзхождащите ги многократно по численост привърженици на „Нефтохимик“.

Битката за шампионската титла продължава утре с втори мач в зала „Младост“ с начало отново в 18,30 ч. След това предстоят две срещи и в София. Играе се за 3 победи от 5 мача.