„Нефтохимик 2010“ изненадващо загуби в Дупница, остави развръзката за Бургас

нефто-марек-11

Волейболистите на „Нефтохимик“ изненадващо отстъпиха в Дупница от местния „Марек Юнион – Ивкони“ във втория мач от четвъртфиналите в Суперлигата. След като в петък бургазлии победиха с 3:0 в зала „Младост“ в първата среща, днес загубиха със същия резултат като гости. Домакините победиха в трите гейма съответно с 25:21, 25:22 и 25:20.

Срещата започна оспорвано, но домакините успяха да дръпнат в резултата, запазиха минимална преднина до края на гейма и поведоха. Втората част отново беше изключително интригуваща , където двата отбора отново се гонеха в резултата, но волейболистите на „Марек“ бяха безапелационни в края. В последния гейм момчетата на Иван Тасев започнаха уверено и поведоха с 21:15 срещу шампионите. В края бургазлии успяха да стопят разликата до 20:23, но нищо повече от това.

Така двата отбора си размениха по една домакинска победа, а третият решаващ мач на 19 март (понеделник) в Бургас ще реши полуфиналиста в серията.