Юношите на „Нефтохимик“ шокираха лидера „Черно море“

юноши

Отборът на „Нефтохимик“ победи като гост лидера във временното класиране „Черно море“ (Варна) с 2:0. Срещата бе от XIV кръг на Елитното юношеско първенство до 19 години.

Морското дерби премина под диктовката на „шейховете“, които показаха много силен характер и хъс за победа. Момчетата на треньора Господин Господинов демонстрираха чудесна тактическа дисциплина и заслужено извоюваха победа над силния варненски тим.

Първото полувреме завърши при нулево равенство. Играта до почивката бе равностойна и се водеше предимно в центъра на терена. „Нефтохимик“ имаше възможност да поведе след контраатака. Ангел Георгиев тръгна с дрибъл към вратата на домакините, но пасът му към Васил Ангелов бе пресечен. Верон Кокуринков също направи опит да отбележи с глава, при разбъркване в наказателното поле, но вратарят на „Черно море“ успя да избие удара. Една опасна ситуация имаше и пред вратата на „Нефтохимик“. Нападател на домакините напредна в наказателното поле и остана сам срещу вратаря Мартин Шейтанов, но той направи чудесна намеса.

През втората част „шейховете“ излязоха по-решени да си тръгнат с победата и подеха офанзивата. Само след осем минути игра дойде и първото  попадение. След като Васил Ангелов центрира от корнер, Мартин Ставрев откри резултата. В 70-та минута Мартин Ставрев се разписа и за победното 2:0. Той  бе точен от дузпа, след като Матей Иванов бе спънат в наказателното поле.

В следващия кръг „Нефтохимик“ U19 ще посрещне „Славия“ на стадиона в Българово на 25 ноември (събота) от 14:00 ч.

Десета поредна победа извоюваха юношите младша възраст на „Нефтохимик“. Момчетата на треньора Милен Христов надделяха като домакини над „Бургас спорт“ с 4:0. „Шейховете“ са безапелационни лидери в класирането, без да имат нито една допусната загуба или равенство.

Измина поредният успешен уикенд и за най-малките формации в школата на „Нефтохимик“. Първият отбор в основното първенство по Футбол 7 с треньор Иван Дончев разгроми отбора на „Айтос“ с 13:0, а вторият отбор надделя над „Несебър“ с 1:0.

В подготвителното първенство по Футбол 7 първият отбор на „Нефтохимик“ победи „Звездичка“ с 2:1 след голове на Андрей Кръстев и Денис Свиридов. Това бе десетата поредна победа на възпитаниците на Тодор Топалов, които са безапелационни лидери във временното класиране без нито една допусната загуба или равенство. Вторият отбор в първенството падна с 2:4 от „Приморско“.

В днешния кръг от първенството по Футбол 9 първият тим на „Нефтохимик“ отбеляза равенство със „Созопол“ 2:2, а вторият загуби от „Бургас спорт“.